Przyzwyczajenie drugą naturą – przez lata kierowca nabywa wiele złych przyzwyczajeń.

Jeżeli Twoja praca jest bezpośrednio związana z prowadzeniem auta lub po prostu chcesz udoskonalić swoje umiejętności, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Na pewno warto wykształcić w sobie prawidłowe odruchy za kierownicą w sytuacjach krytycznych, takich jak poślizg czy gwałtowne hamowanie. W sytuacji, gdy nie ma czasu na myślenie, taki wypracowany podczas szkolenia odruch może uratować życie. Podczas tego szkolenia, zwrócimy także uwagę na inne, równie ważne aspekty prowadzenia auta, takie jak płynność operowania pedałami gazu i hamulca, techniki pokonywania zakrętów na różnych nawierzchniach i wiele innych.

Pierwsza pomoc
Nie trzeba posiadać nadprzyrodzonych mocy, aby ocalić komuś życie.
Razem z nami masz możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Warto także wiedzieć, że polskie prawo obliguje nas do udzielenia pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrożenia życia. Wobec tego, każdy kierowca powinien posiadać i potrafić zastosować w praktyce wiedzę na temat pierwszej pomocy.
Podczas szkolenia poznasz i dzięki ćwiczeniom utrwalisz podstawowe zasady ratowania życia. Nauczysz się obsługi defibrylatora i dowiesz się, jak przywrócić prawidłową akcję serca, jak poprawnie wykonywać masaż serca i wiele innych.
Zgodnie z art. 105. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawa o ruchu drogowym – zajęcia prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników zespołów reanimacyjnych i wypadkowych Pogotowia Ratunkowego, posiadających doświadczenie dydaktyczne.
Zgodnie z Art. 8 oraz 11 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 r. (Dz. U. z dnia 20 października 2006 r. Nr 191 poz. 1410), zajęcia edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy są realizowane z udziałem:
• lekarzy systemu,
• pielęgniarek systemu,
• ratowników medycznych.

Defensive Driving
Czym jest jazda defensywna i co ją wyróżnia na tle pozostałych?
Na te i inne pytania poznasz odpowiedzi podczas szkolenia. Kurs dla prawdziwych zdobywców dróg, którzy są świadomymi kierowcami i znają się na rzeczy. Defensive driving to przede wszystkim myślenie za kierownicą, myślenie, które należy odpowiednio ukierunkować.
Po przebytym szkoleniu będziesz jeszcze lepiej wiedzieć jak prowadzić pojazd tak, aby uniknąć kolizji i wypadków, bez względu na warunki drogowe.
Naszym głównym celem jest, w sposób przyjemny, przekazać tę wiedzę, a przede wszystkim praktyczne umiejętności, bazując na konkretnych przypadkach z życia wziętych.

ECO Driving
Ile możesz zaoszczędzić nie zmieniając floty samochodowej? Jak zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 20%? Jak jeździć oszczędnie i ekologicznie?
W dobie galopujących cen paliw i coraz większej uwagi zwracanej na emisję CO2, są to kwestie niezwykle istotne. Nakłady związane z przeszkoleniem kierowców, mogą się zwrócić nawet w ciągu kwartału.

Advanced Driving
Podczas szkolenia będziesz miał możliwość zasięgnięcia rady u profesjonalistów, znających się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nigdy nie słyszałeś o bezpieczeństwie biernym albo słyszałeś, ale wstyd się przyznać, że wiesz niewiele i raczej pobieżnie? Uważasz, że warto poszerzyć swoje umiejętności w zakresie zaawansowanych technik jazdy takich jak, na przykład, wychodzenie z poślizgu?
Zdecyduj się na naszą ofertę!
Każdy uczestnik otrzyma pełny pakiet wiedzy i umiejętności w postaci:
– wykładu teoretycznego;
– ćwiczeń na płycie poślizgowej (hamowanie awaryjne);
– ćwiczeń na kręgu poślizgowym – opanowanie poślizgu (podsterowność, nadsterowność)
– ćwiczeń na sekcji drogowej, zlokalizowanej na terenie autodromu
– zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających stosowne uprawnienia.
Szkolimy w specjalnym ośrodku znajdującym się w Motoparku Ułęż.

Psychologia transportu – dla kierowców ciężarowych
W trakcie szkolenia z zakresu psychologii transportu wspólnie przeprowadzimy analizę psychologicznych przyczyn powstawania zagrożeń i wypadków w ruchu drogowym.
Na konkretnych przykładach, z życia wziętych, rozpatrzymy zachowania kierowców – począwszy od tych typowych, poprzez wpływ czynników zakłócających bezpieczeństwo podróżujących, na zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu jego uczestników skończywszy.
Jeden z bloków szkolenia poświecimy psychologicznej charakterystyce młodych kierowców, jako częstych sprawców wypadków drogowych.
W ramach zajęć z psychologii transportu, proponujemy Państwu wykonanie testów psychologicznych, w celu określenia dominującego rodzaju reakcji nabytych i odruchowych, występujących podczas prowadzenia samochodu.